İranlı sahte polis yakayı fena ele verdi!

Haberi paylaş

Fatih’te ilginç bir olay yaşandı. İran uyruklu bir şahıs, kendisini polis olarak tanıtıp turistleri dolandırdı. Türk polisinin olayla ilgili ihbar almasının ardından yakayı ele veren İranlı sahte polis, gerçek polislerden kaçarken taksiye çarptı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Fatih’te 3 turistin dolandırıldığına dair ihbarda bulunması üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, turistlerin dolandırıldığı bölgelerdeki güvenlik kameralarını inceledi. Şüphelinin İran uyruklu S.T. olduğu belirlendi. Şüpheli S.T.’yi yakalamak için çalışmalarına devam eden polis, S.T.’nin araç kiraladığını tespit etti.

POLİSİ FARK EDİNCE HIZINI ARTIRDI

S.T. aracıyla seyir halindeyken polis tarafından takip edildiğini fark etti. Bunun üzerine hızını arttıran S.T., kaçarken taksiye çarptı. S.T. daha sonra aracı yol ortasında bırakarak yaya olarak kaçmaya çalıştı ancak polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

SEVK EDİLDİĞİ ADLİYEDE TUTUKLANDI

S.T., emniyetteki işlemlerinin ardından ardından ‘polis süsü vermek suretiyle nitelikli dolandırıcılık, ‘resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan’ ve ‘trafik güvenliğinin tehlikeye düşürülmesi’ suçlarından adliyeye sevk edildi. S.T. tutuklandı.

Kaynak : DHA

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir