Soner ÖZİMER görevinden istifa etti!!

Haberi paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Başkanı Soner ÖZİMER görevinden istifa etti.

Yeni yıla sayılı günler kala, her geçen gün 2023 yılında gerçekleşecek olan büyük seçime yaklaşılırken milletvekili olmak isteyenler belli olmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin geçtiğimiz aylarda aldığı karar doğrultusunda milletvekili aday adayı olmak isteyen partide aktif görevde olanların istifasını istemesi üzerine son günlerde hareketli dakikalar yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisinde uzun yıllardır aktif siyasette yer alan Soner Özimer milletvekili aday adayı olabilmek için, partinin aldığı karar doğrultusunda Fatih İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti!

İstanbul 2. Bölgeden aday olmak isteyen Soner Özimer’in istifası sonrası yeni ilçe başkanının kim olacağı ise merak uyandırdı. 2019 Yerel Seçimleri öncesinde de ilçe başkanı olan Özimer Belediye Başkan adaylığı sürecinde görevinden istifa etmiş ve yerine Gökhan Gençel seçilmişti.

Soner Özimer yayınladığında veda mesajında ise şunları dile getirdi.

“Genel Merkezimizden gelen genelge doğrultusunda, bugün İl Başkanlığımıza verdiğim dilekçe işe İlçe Başkanlığını bırakıp milletvekili aday adayı olacağımı belirttim.
18 yaşımdan beri partimizin farklı kademelerinde görev aldım. 2004-2009 / 2009-2014 / 2014-2019 yılları arasında 15 sene meclis üyeliği yaptım. 2012-2014 yıllarında İBB Meclis üyesi olarak görev yaptım. 2015-2017 / 2017-2019 ve 2019-2022 yılları arasında üç dönem ilçe başkanı seçildim. 2019 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Fatih Belediye başkan adayı oldum. Tüm bu süreç içerisinde bana destek veren tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyorum.

Değerli dostlarım, şimdi başta yönetim kurulum ve yine sizlerin desteği ve isteğiyle yeni bir kulvarda yürümeye hazırlanıyoruz. Tabii ki genel merkezimizin de vereceği olur ile.

Seçim alanlarında gençlere, emekçilere, emeklilere; kısacası tüm vatandaşlara verdiğimiz sözleri yerine getirmek için, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla Sosyal Devlet anlayışı ve adaletli gelir dağılımını uygulamak için, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi ile 13 maddelik ikinci yüzyıla çağrı beyannamemizde verdiğimiz sözleri tutmak için siz değerli örgütümün desteği ve izniyle milletvekili aday adayı oluyor.

Yapılacak ilk genel seçimde iktidar olacağız.”

SONER ÖZİMER KİMDİR?

1967 yılında Kırklareli’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Fatih’te tamamladı ve ardından 1994 tarihinde Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılında Mali Müşavir olarak çalışma hayatına atıldı.

2003 yılından bu yana Sirkeci’de kendine ait mali müşavirlik bürosunda mali müşavirlik yapıyor. 2004-2009 ile 2009-2014 yılları arasında Fatih Belediyesi Meclis Üyesi ve Bütçe Komisyon Üyesi olarak görev yaptı. Bunların yanı sıra 3 kez Denetim Komisyonu Üyeliği yaptı. 2011-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. İlçe Yöneticisi olarak 2 yıl görev yaparak, 2014 yılında tekrar Fatih Belediye Meclis Üyesi seçildi. Bütçe Komisyonu Üyesidir ve aynı zamanda grup başkan vekilidir.

Soner Özimer, evli ve iki çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den Fatih İlçesi Belediye Başkan adayı oldu. 2019 seçimlerinde %36,08 oranında oy alarak seçimi ikinci sırada bitirdi.

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir