Çapa İlkokulunda Veli Şiddeti

Haberi paylaş

Çapa İlkokulunda bir velinin çocukların gözünün önünde başka çocuklara şiddet uyguladığı iddia ediliyor. Okul yönetiminin sessiz kaldığı iddialara veliler savcılıktan uzaklaştırma kararı alacaklar

Çapa ilkokulu’nda bir velinin öğrencilerin gözü önünde çocuklara şiddet uyguladığı iddia edildi. Okul yönetiminin hiçbir şey yapmadığını belirten veliler, savcılıktan uzaklaştırma kararı isteyecek. Çapa İlkokulu’nda bir velinin çocuklara şiddet uyguladığı iddia edildi. Çocukları şiddete uğrayan veliler, okul yönetimine şikâyette bulundu. Ancak yönetimin kendilerine “bir şey yapamayız” cevabını verdiğini belirten veliler, çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu ve okula gitmek istemediklerini aktardı.

İddiaya göre 11 Kasım’da Çapa İlkokulu’nda okuyan çocuğunun yanına gelen bir veli, sınıfta çocuğunun başka bir öğrenciyle boğuştuğunu gördü. Bunun üzerine çocuğuyla boğuşan öğrencinin kulağını ve saçını çeken veli, “Benim çocuğuma dokunmayacaksınız” diyerek sınıftan çıktı. Okul bahçesinde başka bir öğrenciyi daha tehdit eden veli okuldan ayrıldı. Bu sırada öğle arasında olan öğretmene ise durumu veliler haber verdi. Okul yönetimine yapılan şikâyet sonrasında veli okula çağırıldı. Velilerin aktardığına göre, okul yönetimi olayı çözeceklerini belirterek velileri evlerine gönderdi. Veliler de darp raporu alarak karakola şikâyette bulundu. Ancak daha sonra çocuklara şiddet uygulayan veli, okula gelip gitmeye devam etti. Velilerin tekrar şikâyeti üzerine ise okul yönetimi ellerinden bir şey gelmediğini söyledi. Veliler okul müdürünün kendilerine “İlkokul yönetmeliğinde böyle bir ceza sistemi yok, elimizden bir şey gelmez, istediğiniz yere şikâyet edin” dediğini aktardı. Veliler, “Öğretmen ‘ben veliyi durduramıyorum. Sınıfta istemiyorum’ diyor. Ancak okul müdürü bir işlem yapmıyor. Bunun gereğinin yapılmasını istedik ancak idare ‘karşı tarafın psikolojisini düşünmek lazım’ diyor. Mağdur olan biziz, bizim çocuklarımızın düşünülmesi gerekirken karşı taraftan şikâyetçi olmuyor” dedi.

YEĞENİM SAVCI TEHDİDİ

Şiddet uygulayan velinin “Benim arkam sağlam. Yeğenim savcı. Beni okuldan gönderemezsiniz” ifadeleriyle kendilerini tehdit ettiğini öne süren veliler, “Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsak adalet hepimiz için var. Bu kişi hakkında işlem yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Önceki gün velinin tekrar okula gittiğini aktaran veliler, “Yine okul idaresi hiçbir şey yapmamış. Hiçbir önlem almıyorlar. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Okula gitmek istemiyorlar bu kişiyi gördükleri için korkuyorlar. Çocuklarımız kaçarak eve geldi. Bir çocuk, okulda kendini güvende hissetmeli” ifadelerini kullandı.

Veliler yarın savcılığa giderek söz konusu kişi hakkında suç duyurusunda bulunarak, uzaklaştırma kararı isteyeceklerini aktardı.

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir