Fatih’te yaşandı : Senegal ve Cibutili iki kişinin parasını çalan Etiyopyalı hırsız yakalandı.

Haberi paylaş

İstanbul’un en yoğun yabancı uyruklu nüfusuna sahip ilçelerinden Fatih’te bizler için sıradan, başkaları için ise akıl almaz bir olay yaşandı.

Fatih.. Üzerinde üç İmparatorluğun kurulduğu ve yüz yıllarca bu İmparatorluklara başkentlik yapmış olan tarihi ilçemizde gün geçmiyor ki bizler için sıradan hale gelmiş fakat başkaları için inanılmaz imkansız denilecek bir olay daha yaşansın. İstanbul’un en yoğun yabancı nüfusuna sahip olan Fatihimizde akıl almaz bir olay daha yaşandı. Etiyopyalı hırsız Senegal ve Cibutili iki kişinin parasını çaldı. Yanlış okumadınız ama daha basit anlatalım. Hırsız Etiyopyalı, mağdurlar ise ilçemizin beldesi haline gelmiş olan Afrika’nın iki farklı ülkesi olan Cibuti ve Senegal’den. Ee normal artık bu tür olaylar bizler için. Haritada yerini bilmediğimiz ülkelerin insanları yaşıyor Fatihimizde. Gelelim normal insanlar için akıl almaz olan olaya. Aksaray semtinde geçiyor tabiki de olay. Etiyopyalı hırsız Cibuti ve Senegal uyruklu iki kişinin parasını, üstlerindeki pisliği temizleme bahanesiyle çalıyor.

Hem de ne para ama Cibuti uyruklunun 12.000 Amerikan Dolarını ve Senegal uyruklunun ise 2.400 Euro’sunu alıp kaçıyor. Mağdurlar haliyle şikayetçi oluyorlar. Tabi görev yine bizim gecesine gündüzüne katan Türk polisine düşüyor. Bu şekilde farklı semtlerde gerçekleşen olayların da gerçekleşmesi üzerine Hırsızlık Büro Amirliği personeli takibe geçip zanlıyı yakalıyorlar.

Etiyopyalı hırsız, Emniyet’teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir daha anlatalım o zaman yer Fatih, hırsız Etiyopyalı, mağdurlar Senegal ve Cibutili. Fatih’i yaşa, Fatih’te yaşa diye demiyoruz boşuna. Adamlarda ilçemizde yaşıyorlar her türlü olayı. Haber içerisinde yer alan milletimizin temsilcisi Türk polisine konuya gösterdikleri hassasiyet ve hırsızı yakalamaları sebebiyle Türk milleti adına teşekkür ederiz.

Bu fıkra gibi olayda burada biter..

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir