Fatih Belediyesi 20. Otoparkı Hizmete Açtı

Haberi paylaş

Fatih’in önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark eksikliğini gidermek üzere ilçede planlama ve uygulama çalışmalarını titizlikle yürüten Fatih Belediyesi’nin açtığı otopark sayısı 20’ye ulaştı.

Her geçen gün daha da büyük sorun haline gelen otopark problemi Fatih Belediyesi tarafından çözüme kavuşturulmak için uğraş gösteriliyor. Dar sokaklar, işgal edilen ve araç park edilen kaldırımlarla her geçen gün daha büyük sorun haline gelen otopark sorunu ve araç trafiğini rahatlatmak için Fatih Belediyesi 20. otoparkını hizmete açtı.

Mevcut otopark projelerine bir yenisini daha ekleyen Fatih Belediyesi, Seyyid Ömer Mahallesi’nde yeni bir otoparkı daha Fatihlilerin hizmetine sundu. İlçedeki aktif otopark sayısı yeni hizmete açılan Emrullah Efendi Otoparkı ile 20’ye ulaşırken, bu otoparkların toplam kapasitesi ise bin 500’ü geçti.

“Gelişigüzel parklanmayı önleyerek trafik akışını rahatlatıyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan ve Sulukule ve Karagümrük’te yapım aşamasında iki otoparkın daha olduğunu belirten Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan, “Araç yoğunluğunun beraberinde getirdiği parklanma ihtiyacı kentimizin eksikliğini hissettiğimiz problemlerinden biri. Fatih konumu itibariyle de buna en çok ihtiyaç duyan ilçelerden. Biz vatandaşlarımızın da talepleri doğrultusunda fırsat bulduğumuz her noktada bu ihtiyacı karşılamak ve gelişigüzel parklanmanın önleyip trafik akışını da rahatlatmak üzere yeni otoparklar planlıyor ve hızlı bir aksiyonla hizmete alıyoruz. Şu an Fatih’te belediyemiz uhdesinde hizmet veren tam 20 otoparkımız var. Son olarak hizmete açtığımız Emrullah Efendi Otoparkı vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet veriyor. Şu an yapım aşamasında olan iki yeni otoparkımız da tamamlandığında ilçemizde otopark sayımız 22, araç kapasitemiz ise neredeyse 2 bin olacak. Yeni otoparkımızın tüm şehrimize ve Fatihlilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aksaray, Atikali, Ayvansaray, Başkanlık, Çatladıkapı, Draman, Duhaniye, Emrullah Efendi, Gelenbevi, İMÇ, Kumluk, Mevlanakapı, Mimar Sinan, Samatya, Seyyid Ömer, Süleymaniye, Topkapı, Vezir Caddesi, Yedikule ve Yenikapı’da hizmet veren otoparklara yakında hizmete açılacak olan Karagümrük ve Sulukule otoparkları da eklenecek.

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir