Sahte pasaport operasyonu : 4 Suriyeli yakalandı.

Haberi paylaş

Fatih’te sahte pasaport üretilen bir adrese düzenlenen operasyonda, Suriye uyruklu 4 şüpheli yakalandı.

Fatih’te sahte pasaport üretilen bir adrese düzenlenen operasyonda, Suriye uyruklu 4 şüpheli yakalandı. Adreste yapılan aramalarda, sahte pasaport ve sahte belge yapımında kullanılan binlerce malzeme ele geçirildi. Dairede, polis baskınında saklanmak için yapılmış gizli bölmeler bulundu.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte pasaportlarla farklı ülkelere giriş-çıkış yapılmasını sağlayan şüphelilere yönelik operasyonda, uluslararası bir suç şebekesine bağlı hareket ettikleri değerlendirilen Suriye uyruklu 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelilerin Fatih Molla Gürani Mahallesi Sigortacı Sokak’ta bulunan bir evde sahte pasaport düzenlediği tespit edildi. Teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adrese baskın düzenleyen ekipler, evin içerisinde binlerce pasaport ele geçirdi. Şüphelilerin pasaport basımı ve baskın yapılması halinde polislerden kaçmak için evin içine gizli bölmeler yaptıkları da belirlendi. Öte yandan şüphelilerin kurdukları düzenekle pasaportların orijinalliğini kontrol ettikleri belirlendi. Operasyonda şüphelilerin pasaport basımı için kullandıkları malzemeler de ele geçirildi.

(DHA)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir