Fatih’te 5 takım fire verdi

Haberi paylaş

İstanbul Süper Amatör ve 1. Amatör Lig kura çekimleri öncesi 5 takımımız lige katılmadığını açıkladı.

2022-2023 Sezonu Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Lig kura çekimleri gerçekleştirildi. Kura çekimi öncesi ilçemizin köklü kulüplerinden liglere katılım sağlamayacakları açıklandı.

Süper Amatör Lig takımlarından 3, 1. Amatör Lig takımlarından 2 kulübümüz fire verdiler. Geçtiğimiz sezonu Süper Amatör Lig’de geçiren Şehreminispor bu sezon katılım sağlamayacağını açıkladı ve 2023-2024 sezonunda 1. Amatör Lig’de yer alacak.

Geçtiğimiz sezonu 1. Amatör Lig’de mücadele edip gruplarını ilk sırada bitirerek üst lige çıkma başarısı gösteren Davutpaşa ve Kumkapı Sarıçubuk Spor Kulüpleri ligden çekildiklerini açıkladılar.

Kumkapı Sarıçubuk Spor Kulübü Başkanı Gülen YILDIRIM yaptığı açıklamada “Amatör sporun amatör ruhtan uzaklaşıp tamamen maddiyata dayanması sebebiyle, yıllardır bu ruhu kaybetmeden ayakta durmaya çalışan ve de duran kulübümüz ekonomik sebeplerden dolayı süper amatör lige katılmayacaktır. Süper Amatör lig için harcanan bütçeleri temin ettiğimiz takdirde alt yapı için harcamayı tercih ediyoruz. Bu sene futbolda alt yapıya ağırlık verme niyetindeyiz. Ayrıca yüzme branşında da tüm enerjimizle devam ederek, futbol dışında branşlarında var olması için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi.

1. Amatör lig takımlarından Yedikulespor son 2 sezondur olduğu gibi bu sezonda liglerde yer almayacak.

1. Amatör ligde mücadele etmesi gereken 1453 Fatih GSK’de bu sezon liglere katılmayacağını açıkladı.

* 2022-2023 Sezonunda ilçemizi Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Yüzme ve diğer tüm branşlarda temsil edecek olan spor kulüplerimize ve tüm sporcularımıza sakatlık yaşamadan ve başarılı olarak sezonu bitirmelerini dileriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir