Demokrat Parti Fatih Kapalıçarşı Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Haberi paylaş

Demokrat Parti Fatih İlçe Başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı İlay AKSOY, İl Başkanı Ekrem Eray ARDA, İlçe Başkanı Hakan YORGUN ve teşkilat mensupları birlikte Kapalıçarşı Yönetim Kurulu ve esnaflarını ziyaret etti.

Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih KURTULMUŞ ve Başkan Vekili Ahmet Mirat KÖKLER’e misafir olan Demokrat Parti yaklaşık 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. Turizmde gelinen nokta ile başlayan görüşme her yıl artan turist sayısının pandemi ile birlikte inanılmaz derecede düşüş yaşadığını, bununla doğru orantılı olarak çarşı esnafının gelirlerinin düştüğünü belirtildi. Ülkede yaşanan kötü bir olayın ilk olarak turizmi etkilediğini dile getiren Fatih KURTULMUŞ “Sultanahmet’te bir bomba patladı saniyesinde Kapalıçarşıya etki etti. Bıçak sırtı gibi anında çarşı boşaldı turistler ülkeden gitti” diyen KURTULMUŞ, bu sene bir nebzede olsa toparlayan turizmin önümüzdeki senelerde gemilerin Galataport’a daha çok gelmesiyle daha iyi noktalara gelmek istediklerini dile getirdi.

Çarşı esnafları içinde yaşanan pandemi ve kriz ile birlikte kapanan dükkanların olduğu ve bazı esnafların çarşıyı terk etmek zorunda kaldığı bilgisi verildi. Yabancı uyruklu kimsenin bu dönemde çarşıdan mülk sahibi olmadığını fakat kiracı olarak bulunduğunu paylaşan KURTULMUŞ, Demokrat Partinin ekonomi ve göç politikaları konusunda ki çalışmalarını dinledi. Suriyeli ve Iraklı kuyumcuların 21 ayar altın alım satımı yaptığı dile getirilirken ve bu ürünleri sadece kendi vatandaşlarının aldığını, o kişilerinde Türk kuyumculardan alışveriş yapmadığı bilgisi paylaşıldı.

Demokrat Parti üyesi Recep TANIK’ın iş yerini ziyaret sonrası esnaflarla görüşen yetkililer özellikle gelen turistin pek istenilen seviyede alışveriş yapmadığını, beklentilerinin daha kaliteli turistlerin gelmesinden yana olduğunu ve yaşanan kur dalgalanmasının kendilerini etkilediğini, enflasyonun yüksek olmasının ise kendilerinin geçim konusunda sorun yaşattığını dile getirdiler. Geçtiğimiz haftalarda silahlı çatışmanın yaşandığı ve 1 kişinin hayatını kaybettiği olay yerine giden Demokrat Partililer yaşanan üzücü hadise ile ilgili geçmiş olsun dileklerini ilettiler ve yaşanan olayla ilgili bilgi aldılar. Esnafın bu olayın ilk olmadığını olayın sebebin bir dükkan olduğunu ve üçüncü defa bu sorunun yaşandığı dile getirdiler. Olaydan etkilendiklerini ve yaşanan olay sonrası tedirgin olduklarını sorunun tamamen çözülmesini istediklerini söyleyen esnaf, şu an sivil ve resmi ekipler geziyorlar güvenliği sağladılar ama keşke bu olay olmadan önce bu sorunu çözselerdi hiç bir şeyden haberi olmayan günahsız bir adam öldü gitti. Ne suçu vardı? Ailesi, evlatları ne yapacak? diye sözlerine eklediler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir